O NÁS

23. srpna 2011 v 23:30 | Lenka Zahorecová |  Kontakty

Jak, kdy a proč jsme vznikli? Informace o nás pro vás.


JSEM ČLENEM ČESKÉHO SVAZU CHOVATELŮ (A KLUBU KRÁLIČÍHO HOP). Chov je registrovaný, čistokrevný, všem mláďatům lze nechat vystavit rodokmen a otetovat je!

JSEM DRŽITELEM TITULU MISTR REPUBLIKY za plemeno Zakrslý bílopesíkatý černý pro rok 2012
JSEM DRŽITELEM TITULU MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY za plemeno Zakrslý bílopesíkatý černý pro rok 2016

Kolekce S2+2 mého odchovu, díky které jsem získala titul MISTR ČR (pozn. tento titul je podmíněn účastí alespoň 20ti zvířat daného plemene a barevného rázu, a proto byl v r. 2012 udělen prozatím naposledy)


Chovu zakrslých králíků se věnuji již od roku 2007, kdy jsem si na dubňanské výstavě pořídila svého prvního samce Zakrslého českého luštiče. Výběrem mého plemene jsem ne nezabývala dlouho a již v březnu 2008 jsem si přivezla svou první samičku plemene Zakrslý bílopesíkatý černý jménem Missy. Začátkem roku 2008 jsem se také stala členem ZO ČSCH Dubňany, kde působím dodnes.

Naše "chovatelská stanice" vznikla k 7.8.2011 vstupem do Klubu Králičího Hop. Zvolila jsem název Melothie's, je to takový menší "odkaz" na naši oblíbenou ZBíč samičku Melody.
Jako chovatelská stanice Kendy jsme se prezentovali v letech 2008 - 2011 pod Klubem morčat. Jelikož nám však členství v tomto klubu nic nepřinášelo, ani slíbené klubové magazíny, rozhodla jsem se začátkem roku 2011 členství ukončit.

V organizovaném chovu králíků jako takovém je chovatelská stanice "neobvyklá" věc, po vystoupení z Klubu morčat jsem dále nic takového neřešila, ovšem vstup do Klubu Králičího Hopu přímo vyžadoval založení chovatelské stanice, proto také změna názvu, adresa stránek - tedy chsk.blog.cz - nám již zůstala.

Sameček Melothie's LIGHT MY FIRE oc. 96,0 body na speciálce zakrslíků v Tečovicích 2016
Foto: MVDr. Peter Supuka


Zaměřuji se na chov zakrslých králíků plemene Zakrslý bílopesíkatý černý (ZBíč).
Mimo důraz na exteriér zvířat velice přihlížím na povahu králíka, mláďatům se věnuji již od malička, aby byla navyklá na člověka. Samozřejmostí je skvělý zdravotní stav a celoživotní chovatelský servis, nové majitele pečlivě vybírám a snažím se, aby se dostali jen do těch nejlepších podmínek a milujících rukou.
V předchozích letech jsem tu vždy měla i jednu samičku plemene Zakrslý český luštič (ZČL) - chov tohoto plemene jsem však přerušila, čas ukáže, jestli se k němu někdy v budoucnu vrátím. Dříve jsem se také věnovala Králičímu hopu, ale především z důvodu nedostatku času již nemám žádného aktivně trénujícího králíka - poradenství však samozřejmě možné je.

Snažím se o spojení tradičního organizovaného chovatelství s určitým cílem s nynější převahou zájmu o zakrslé králíky určené na mazlíky. Zárukou je tedy opravdu zakrslý vzrůst (1 - 1,25 kg v dospělosti), zvířata jsou prostá genetických vad a mají milé a přátelské povahy.

Králíky určené na výstavy a do chovu prodávám POUZE registrovaným chovatelům, případně těm, kteří mají zájem věnovat se čistokrevnému chovu pod ČSCH!! Nepodporuji hobby chovy, neregistrované chovy ani chovy kříženců, kterých je bohužel v nynější době velká převaha!

Sameček mého odchovu Melothie's HEY HEY na titulce časopisu Chovatel

Mláďata od nás odcházejí socializovaná, očkovaná, tetovaná a přeléčena proti kokcidióze.
Ve věku od cca 8 týdnů (po domluvě) jsou nabídnuta k prodeji mláďátka, která se hodí spíše jen na mazlíka.
Svou vlastní kapitolou jsou EXTERIÉROVĚ NADĚJNÁ MLÁĎATA NA VÝSTAVY ČI DO DALŠÍHO CHOVU - zpravidla jsou na prodej koncem roku až po několika výstavách, až jsou oceněná, po domluvě je však možné dohodnout se na dřívějším odběru s tím, že mi králíčka na nějakou tu výstavu zapůjčíte zpět.
Cena je individuální věc a závisí na několika faktorech - rodičích, ocenění, kvalitě samotného jedince a podobně.


Jako důkaz a doklad o mé odbornosti vám může být i mé pravidelné umísťování na Olympiadách mladých chovatelů (OMCH), 3x 1. místo a 2x 2. místo na okresním kole v Kyjově, v srpnu 2011 jsem se také zůčastnila MEZINÁRODNÍHO kola OMCH v Opavě, II. kategorie - králíci, kde jsem skončila na 4. místě!
V roce 2012 jsem zopakovala vítězství v kyjovském okresním kole, zvítězila jsem i na CELOSTÁTNÍM kole, odkud jsem postoupila na MEZINÁRODNÍHO kola OMCH, kde jsem se umístila na 2. místě!!
V roce 2013, kdy jsem se soutěže mohla zůčastnit naposled, se konalo mezinárodní kolo OMCH v Praze. Celé mé soutěžní působení jsem zakončila krásným 1. místem a také mimo jiné nejvyšším počtem získaných bodů napříč odbornostmi.
Více info v rubrice Úspěchy a ocenění.


Titul "Šampion Jižní Moravy" získala v r. 2013 samička mého odchovu Melothie's PEPPERMINT'S TASTE

Sídlíme v Dubňanech u Hodonína, přes pracovní dny však bývám v Brně, odběr zvířat možný osobně na těchto místech. Po dohodě možný dovoz zvířat po celé republice, příp. i Slovensko a jinam.

Králíky od nás je možné najít po celé republice - ČESKÉ BUDĚJOVICE, LITOMĚŘICE, OSTRAVA, BROUMOV, PRAHA .. a také na SLOVENSKU, v POLSKU či v ITÁLII.

VŠECHNA NAŠE ZVÍŘATA JSOU ŘÁDNĚ REGISTROVNÁ, TETOVANÁ - S PP

JSEM ČLENEM ZO ČSCH DUBŇANY

Máte dotaz, či mně chcete kontaktovat? Uvažujete nad koupí zakrslíka, rádi byste se dozvěděli, co to obnáší a co vše je třeba?


 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Zdenka Budinová Zdenka Budinová | E-mail | 30. ledna 2012 v 14:54 | Reagovat

Mám velkou prosbu a dotaz... nevím jestli mi stím pomůžete zrovna Vy.
mám chov zakrslých králíčku a najednou po 2 letech se mi u pár jedinců objevilo na pacičkách obou končetin vypadávání chloupků a mokvavý ekzém. Čistím kotce 2-3 krát do měsíce . jsou stále na granulované podestýlce .. krmení jsem nezměnila pouze seno ano.. dálala jsem lónské.. dřív jsem kupovala.Prosím o radu.. Děkuji Budinová

2 Lenka Zahorecová Lenka Zahorecová | E-mail | Web | 31. ledna 2012 v 16:31 | Reagovat

Pokusím se tedy poradit .. v prvé řadě se pozastavím nad granulovanou podestýlkou, tím jsou myšleny peletky? Naši králíci jsou na pilinách + záchod se stelivem a nikdy jsme žádné problémy neměli. Jak stará jsou zvířata a jak dlouhou dobu jsou u Vás na této podestýlce? Slyšela jsem o několika případech, kdy měli králíci z ničehonic otlaky z podestýlky, i když na ní bydleli celý život - a z toho důvodu někdo potřebuje tvrdší podklad a někdo naopak měkko. Desinfikujete kotce? To mokvání by mohlo sedět na nějaký druh bakterií nebo podobných potvůrek .. Jak vidíte, možností je spousta, nejlepší řešení by určitě byla konzultace s veterinářem, je nutné to vidět a zvlášť pokud už to mají králíci déle, určitě i jim se uleví, pokud se zahájí léčba. Základem je ale zjistit příčinu, pokud to ale mokvá, jistě to bude vážnější problém.

3 Michaela Michaela | E-mail | 10. listopadu 2013 v 17:15 | Reagovat

Dobrý den já mám králíky a chtěla bych s jedním chodit bud do klubu na hop nebo tak nejak :) protože pořád pobíhá po kleci,skáče když ho pustím ven atd. tak asi chce skákat nwm. :D skáče dobře jsme mu koupili překážku a normálně to přeskočil ale je mu 2 nebo 3 roky tak jestli by to šlo ale v posledním roku 2012 nebyla očkovaná (jestli to nevadí) proto bych potřebovala vědět kde je v Ostravě takový klub jestli je :)
Děkuji :)

4 Wendy Wendy | E-mail | 15. června 2014 v 10:27 | Reagovat

Dobrý den
Chtěla bych se zeptat jen na přiblíženější cenu ohledně mláďat jestli mám čekat třeba 990kč nebo 11 000kč vím že záleží na jedinci ,ale ať mám aspoň představu.Děkuji předem:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.