Březen 2013

Předzvěst špatného roku?

19. března 2013 v 20:30 | Lenka Zahorecová |  Aktuálně
Obzvláště smutně pro mě skončil první vrh teprve 9 - ti měsíční ZČL samičky Baguette, které se koncem minulého týdne narodil vyrovnaný a početný vrh 5 - ti mláďat. Ač se samička opravdu snažila a velice pěkně se starala (především o hnízdo), v sobotu jsem našla vylezlé z hnízda poslední 2 mláďata. Těžko určit příčinu, vše se zkomplikovalo nočními teplotami klesajícími hluboko pod 0 stupňů, je však možné, že samička neměla dost mléka, což byl i důvod, proč by mláďata samovolně opouštěla hnízdo, i když bylo pěkně zajištěné.
Baquette je znova nakrytá, tentokrát typově líbivějším samcem, proto doufám, že se jí její druhý vrh povede a vše proběhne hladce, vrh bude početný a mláďata i samička zdravá.

ZBíč - krytí jde letos dost ztuha, samice jsou i ochotné, ale vůbec nezabřezávají. Už jsem uvažovala možnost, že je chyba v krycím samci, konečně však dle chování samic soudím, že se krytí skutečně povedlo. Proto se snažím být trpělivá a doufám, že se alespoň nějaká mláďata narodí co nejdříve.

Po zmizení Gonda na EV v Lipsku, úmrtí ZČL samičky Cassidy, problémy se zuby Talenta a nyní lapálie s krytím to pro letošní rok moc optimisticky nevypadá. Doufám však, že se situace zlepší, především se letos těším na mláďata, které jsou ve velkém očekávání :))

Krytí v plném proudu

1. března 2013 v 20:52 | Lenka Zahorecová |  Vrhy
Rok 2013, ač před nedávnem začal, kvapem ubíhá a my letos, oproti roku minulému, lehce ztrácíme - touto dobou jsme už měli 2 vrhy staré kolem jednoho měsíce :) Naštěstí letošní rok není třeba až tak spěchat, přesto nezahálíme a jak věřím, většina samic už je nakrytá.

Melothie's BE MINE - datum krytí 13.2., 1 skok
Wild Natanaely - datum krytí 15.2., 5 skoků
Theveste - darum krytí 14.2., 1 skok
Ohledně Neo's Gold si netroufám odhadovat, při kontrolním připouštění byla sice na samce agresivní, ale v jejím případě nemám žádný potvrzený skok, proto to nechávám otevřené.
Všechny tyto samice jsou kryty Richardem, je možné, že některé z nich budou kryty nadvakrát, v tom případě by volba padla na Check Ita nebo Everlasta. Talent již bohužel není v takové kondici, v jaké býval.

A poslední ZBíč samička Melothie's HOPE IN GOOD (dcera Richard x Be Mine), kterou jsem si rozhodla ponechat pro jeden vrh (pak bude nejspíše na prodej), je nyní na návštěvě u mého známého, spíše u jeho ZBíč samce, dovezeného z EV v Lipsku.

Co se týče ZČL - dne 12.2. byl 1 skok u samičky Baguette (pracovní, jméno, asi už jí zůstane :), 13.2. zase 1. Jedná se o samičku, kterou jsem dostala od. př. Šlancara na naší dubňanské výstavě - jejím otcem je můj odchov Melothie's Cream Coffe. Samička vyniká barvou, bohužel s typem a délkou ucha je to horší. Brzy jí udělám vlastní "profil", nejspíše si u nás nějakou dobu pobude.

A nakonec jedna smutná zpráva, Västerbo Cassidy "Malý" 8.2.2012 uhynule ve věku nedožitých 5 let. Byla zdravá a čilá až do posledních dní, jedná se nejspíše o nějakou náhlou příhodu (ani nestačila dožrat stéblo sena, co jí trčelo z huby :)) I když to nebyl zrovna ideální mazlík, určitě na ni budeme vzpomínat, dala nám spoustu krásných mláďat a patřila do oné "první vlny" králíků, kteří ke mně přišli.

Mládě z minulého roku - Melothie's GONDOLJ RÁM - 5,5 týdnů