Září 2014

Zahájení výstavní sezony - CVMK Litovel, Mistřín - 2014

22. září 2014 v 12:27 | Lenka Zahorecová |  Výstavy
Letos jsem zahájila výstavní sezonu neobvykle pozdě, až Celostátní výstavnou mláďat králíků v Litovli. Většinou jsem králíky posílala už v srpnu do Kyjova, poslední dobou také hodně přemýšlím nad Hroznovou Lhotou, kde je každororočně velice pěkná výstava, ale vždycky mám příliš mladá zvířata, tak raději čekáme a posílám je až jinam.

CVMK LITOVEL - 4. - 6.9.2014
Nakonec jsem se rozhodla obeslat jednou z mých nejlepších kolekcí, ale zpětně toho velice lituji. Zakrslíky posuzoval př. Livora, který nevím, jestli je nemá rád, ale celkově dával body dost nízko, z celé plejády zakrslíků dostal jen jednou jedinkát 95 bodů jeden ZTč př. Žížaly - což je, přiznejme si, strašlivě málo. Přesto si nemůžu stěžovat, mí králíci přišli o body za naprosté banality, které zkrátka chtějí jen čas, jako např. mírná rez a méně pružná srst.
Jelikož jsem však osobně na výstavě nebyla, nechci přehnaně soudit. Co mi však definitivně zkazilo chuť a dojem, byla informace, že samečka z vrhu T odcizili (zase, není to tak dlouho, co mi ukradli jiného samce na Evropě v Lipsku ..). K tomu není co dodat, historie se zase opakuje ..

Ocenění:
0,1 Melothie's ROYALTY - 94,0 BODŮ
0,1 Melothie's RARE DELIGHT - 94,0 BODŮ
1,0 Melothie's T - MVd 93,5 BODŮ
0,1 Melothie's TIME TO TIME - MVd 94,0 BODŮ


MÍSTNÍ VÝSTAVA SVATOBOŘICE - MISTŘÍN 13. - 14.9.2014
Výjimečně mi musel pomoci s přípravou králíků do přenosek a v neděli z nich zbytek rodiny, jelikož jsem byla elý víkend na výstavě na Slovensku, takže jsem byla trochu nervózní, jak to zvládnou. Až na drobné problémy to nakonec zvládli, posílala jsem králíky ve stejném složení, jako na CVMK, tedy jen 3 zbylé samice. Bohužel se na nich výstava předchozího týdne trochu podepsala, trochu spadly ze svalů a celkově nebyly v kondici. řesto dosáhly velice pěkného ocenění, posuzoval př. Přibyl z Kyjova.

0,1 Melothie's ROYALTY - 95,0 BODŮ - titul ŠAMPION
0,1 Melothie's RARE DELIGHT - 93,5 BODŮ
0,1 Melothie's TIME TO TIME - MVd 94,5 BODŮ