Prosinec 2014

Novinky

19. prosince 2014 v 14:32 | Lenka Zahorecová |  Aktuálně
Po delší době přináším pár novinek; bohužel času nebylo mnoho a jak to tak vypadá, po novém roce to bude ještě horší .. přesto doufám, že se mi podaří dohnat resty a doplnit jak chybějící letošní vrhy - U, V a W, tak se zmínit o letošních výstavách, jejichž výsledky jsou nakonec přece jen velice solidní.

-> Všechna letošní mláďata jsou v nových domovech! Po speciálce v Tečovicích (6. - 7.12) šli do nových domovů především už odrostlejší mláďata, které jsem si rozhodla ponechat pro letošní výstavy - řada z nich tedy šla k chovatelům do chovu, ať už do Brna, Prahy nebo třeba na Slovensko. I z těchto pěkných zvířat jsem se však rozhodla ponechat i 2 samečky jen jako mazlíčky, jeden zůstal v Brně, takže je jeho možné budoucí využití v mém chovu, druhý putoval až do Turnova k Liberci.

-> Výstavy! I s menším počtem zvířat jsme zvládli obhájit solidní výsledky na celorepublikové, krajské i okresní úrovni. Vystavovala jsem na CVMK v Litovli, na místní výstavě ve Svatobořicích - Mistříně, na naší výstavě v Dubňanech, na okresní výstavě v Hodoníně, na slavkovské výstavě (Slavkov u Brna) a nakonec na krajské výstavě v Břeclavi a speciální výstavě v Tečovicích u Zlína.
Králíci získali 7 čestných cen a titul ŠAMPION.

Melothie's VIVID - 94,5 bodů na speciální výstavě v Tečovivích, z kolekce oc. ČC

-> Chovná samička Wild Natanely našla nový domov jako mazlíček! Po dlouhém rozmýšlení jsem se rozhodla nechat tuto úžasnou samičku jen jako mazlíčka, šla do jedné skvělé rodinky, kde se má dobře. V jejích 5-ti letech už o mláďatech nemůže být řeč a proto věřím, že se dostala na dobré místo, kde se jí budou moci její nové majitelé neustále věnovat.

-> Plánuji dovoz nových chovných samiček ze zahraničí! Poprvé zkouším osobní domluvu s př. Norbertem Gohlkem z Německa, takže doufám, že vše klapne, v nejbližších dnech také budou probíhat 2 větší výstavy - ve Straubingu a Welsu, takže je možné, že mi známý přiveze nějakou pěknou samičku právě z některé z těchto výstav.