Září 2015

Na prodej - bílopesíkatá samička a sameček!

16. září 2015 v 23:46 | Lenka Zahorecová |  Aktuálně
Mláďata jsou již v NOVÝCH DOMOVECH.
Děkujeme.

Samička Melothie's CANDY - znova volná po několika zrušených rezervacích. Má zkrátka smůlu, je to povahově výjimečná samička, proto také doufám, že se ozvou ti praví noví majitelé, kterým bude 100% pasovat. Je narozena 31.5., je přeléčena proti kokcidióze, má hotová očkování - je zkrátka připravena do nového domova :)) Povahově je spíše klidnější a vyrovnaná, žádné třeštidlo. Ideální i pro spolužití vícero ušáků, ke kastrovanému samečkovi bez problémů, je bezkonfliktní. V dospělosti váha kolem 1,2 kg.Sameček Melothie's DAREDEVIL - moc milý a hodný sameček drobnějšího vzrůstu, v dospělosti váha kolem 1 kg. Narozen 31.5., taktéž přeléčen proti kokcidióze a naočkován.


5. - 6.9.2015 - Místní výstava Šardice

8. září 2015 v 15:11 | Lenka Zahorecová |  Výstavy
Letos jsem trochu otálela a váhala, kam své králíky poslat na první výstavu. Každoročně ráda se objevuji v půli srpna v Kyjově - ale letos jsem jela se psy na výstavu do Innsbrucku, takže jsem se tamější kyjovské výstavy poprvé po dlouhých letech nezůčastnila. Poté jsem přemýšlela nad Hroznovou Lhotou, ale králíci zrovna hodně línali a po těch letošních vedrech by to vůbec nemělo cenu.

Nakonec volba padla na místní výstavu v Šardicích - mimo jiné i proto, že mi náš výborný chovatel Vss Zdeněk Foltýn nabídl, že tam chce vystavovat a můžeme jet spolu.

Vystavavovala jsem nakonec 4 bílopesíkaté ušáky - vrh X. Byli však dost rozlínaní, starou srst měli zrezlou a byli celkově rozbití, takže jsem s oceněním relativně spokojená. Je úctyhodné, že jeden ze samečků i přes srážky za srst (+ barvu) a za vyšší váhu dosáhl na slušných 94 bodů.
Většina králíků měla totiž problém vůbec dosáhnout na spodní hranici váhy (často vlivem letních veder), proto mi vůbec nevadilo, že má můj samec lehce přes (asi o 90 gramů) - dostane menší "dietu", méně granulí a více sena a bude tam, kde má váhově být :))
Posuzoval př. Přibyl z Kyjova, kterému jsem zapisovala.

Naši králíci nakonec dopadli takto:
1,0 Melothie's XMAS STAR - 94,0 bodů
1,0 Melothie's XMAS SONG - 94,0 bodů
0,1 Melothie's XTRA DELIGHT - 95,0 bodů a ČESTNÁ CENA
0,1 Melothie's XTREME BEAUTY - neklasifikována (zlomený drápek)

Samička Melothie's XTRA DELIGHT - 95,0 bodů a ČC