Prosinec 2016

XIX. Celostátní a I. Visegrádská výstava zvířat Nitra 2016

22. prosince 2016 v 23:08 | Lenka Zahorecová |  Výstavy
Ve dnech 26. - 27.11. se v krásném slovenském městě Nitra konal již XIX. ročník Celoštátnej výstavy zvířat, poprvé obohacen o I. (neoficiální) Visegrádskou výstavu zvířat (spolupráce SK, ČR, Polska a Maďarska) - a aby toho nebylo málo, na popud klanu Supukovců se obnovila tradice mezinárodní soutěže králíků INTERKANIN, kterou podpořili svou účastí také chovatelé z Lotyšska - opravdu tedy bylo na co koukat a přehlídka byla doslova mezinárodní. Já, ani mí králíci, jsme tedy rozhodně nemohli chybět :)

Melothie's HURRICANE - 96,5 bodů a titul ŠAMPION SK

Vystaveno bylo cca 2500 ks králíků (z toho kolem 300 ks v expozici INTERKANIN), 1600 ks holubů a 1380 ks drůbeže. Mimo tohle všechno se také konalo I. Mistrovství SK v králičím hopu a klubová výstava kanárků.

Díky navázání hlubší spolupráce mezi hodonínskou organizací a SZCH byl pořádán hromadný svoz zajišťovaný př. Rudolfem Šimkem z Hodonína, který vzal většinu povinností na sebe a patří mu tedy velký dík za zdárný a bezproblémový průběh přepravy zvířat do Nitry i zpět. I díky této možnosti jsem neváhala, svá zvířata přihlásila a 8 ušáků se ve čtvrtek dopoledne vydalo na relativně dalekou cestu na Slovensko.

Výsledky dopadly nad mé očekávání, bylo vystaveno 17 kusů Zakrslých bílopesíkatých černých, které posuzoval př. MVDr. Vlastimil Šimek a k nám do Dubňan putovaly oba nejvyšší tituly - a sice titul MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY za kolekci a ŠAMPION SK díky samci oc. 96.5 body.

Výsledky:
Melothie's HAMMER HEAD (C 4 - 6 67 - 5) - 95,0 bodů
Melothie's HURRICANE (C 4 - 6 67 - 6) - 96,5 bodu a titul ŠAMPION SK
Melothie's HISPANOLA (C 4 - 6 67 - 8) - 95,5 bodu
Melothie's CHIA (C 4 - 6 67 - 11) - 95,0 bodu
--------------------------------------------------------------
kolekce oc. 382,0 body a titulem MAJSTER SK

Melothie's NADIM (C 4 - 6 67 - 21) - výluka (pohlaví)
Melothie's NOCCIOLATA (C 4 - 6 67 - 22) - 94,5 bodu
Melothie's KOKOSKA (C 4 - 6 67 - 18) - 95,0 bodů
Melothie's IDRISSAE (C 4 - 6 67 - 17) - 96,0 bodu

S výsledky jsem byla nadmíru spokojená (jen mě mrzela výluka Nadima, který si to naplánoval opravdu na skvělý čas) a celý víkend si moc užila, jelikož jsem návštěvu Nitry spojila s návštěvou mé kamarádky, oslavily jsme mé narozeniny a všechno vyšlo moc fajn.
Páteční posuzování jsem strávila přebíháním mezi vícerými posuzovateli, jmenovitě př. Peterem Stankem, se kterým jsme koukali na Zemplínské a Slovenské pastelové a př. Peterem Šípošem, který dělal Kalifornské. Potkala jsem se se spoustou slovenských i českých posuzovatelů i chovatelů (př. Tomašov, Aszódi, Jindra Šíp, Tom Červinka, Vlastík Šimků, Stanko .. mistr Kotyza a Vacek :)) a od Peti Supuky jsem si přivezla slíbeného bílopesíkatého samečka do chovu oc. 95,5 body, za kterého mu moc děkuji.

Celá výstava byla opravdu skvěle zorganizovaná (až na výtky některých k parkování), haly jsou více než adekvátní a krásně světlé, o zvířata bylo dobře postaráno a skutečně byl vidět zájem všech na tom, aby vše jelo jako po drátkách a zvířata se měla co nejlépe - což bohužel nebývá standardem všech výstav. Dojem z celé výstavy je tedy na jedničku a pokud to bude jen trochu možné, ráda svá zvířata vystavím i v příštích letech, zejména na Evropské výstavě zakrslých králíků, kterou by Nitra měla hostit 25. - 26.11.2017. Všichni jste srdečně zváni!


ZBíč vrh N1 - 2016

13. prosince 2016 v 12:38 | Lenka Zahorecová |  Aktuální vrhy

Vůbec poslední letošní vrh je po zapůjčeném samečkovi Melothie's ZEAL FOR WIN, který už rok dělá radost svým majitelům pouze jako mazlíček a má se prostě skvěle :)

Narodila se 2 mláďata - sameček a samička, oba dva jsou povahově i exteriérově opravdu výjimeční, oba dosáhli na krásných 96 bodů, z toho dokonce Melothie's NADIM i na speciální výstavě zakrslíků v Tečovicích! (což je pro každého chovatele svého plemene nejdůležitější výstava v roce..)

Melothie's NADIM & Melothie's NOCCIOLATA - oba 96 bodů na okresní výstavě v Hodoníně 2016



ZČL vrh M1 - 2016

4. prosince 2016 v 11:34 | Lenka Zahorecová |  Aktuální vrhy
V červnu letošního roku jsme měli tu čest mít vůbec poslední luštičí vrh, protože jsem se rozhodla, že toto bude poslední vrh naší Baquette a už bude dělat radost pouze jako mazlík. Další samičky Zakrslého českého luštiče nevlastním a do budoucna ani pořizovat neplánuji, takže se nyní budu naplno věnovat pouze bílopesíkatým ušákům.

2 samečci byli skutečně krásní a vymazlení ušáčci, moc jsme si je užili a jsem ráda, že se nám povedlo najít jim jen ten nejlepší domov.
Melothie's MACO žije na Slovensku a pro jeho brášku Melothie's MANGO si k nám noví majitelé přijeli až z Prahy.

Náš poslední vrh ZČL