Speciální výstava zakrslých králíků - Tečovice 2016

13. února 2017 v 21:02 | Lenka Zahorecová |  Výstavy
Stalo se tak trochu tradicí, že účast mých králíků na celostátních (speciálních) výstavách zakrslíků je dá se říci pravidlem. Byť zatím (stále ještě) nejsem členem klubu, opravdu neberu tuto výstavu pouze jako "klubovou akci", ale výstavu, kde by měl svou práci chtít ukázat každý chovatel zakrslíků v naší republice. Z toho také vyplývá, že jakéhokoli ocenění či ceny z těchto výstav si opravdu vážím a není pro mě vyšší pocty a uznání, kterého lze v našich končinách dosáhnout. Moje účast na speciálkách se datuje od r. 2012, a vyjma rok 2013 je každoroční - a do dnešního dne představuje pohár pro nejlepšího MCH, 3 čestné ceny a po r. 2016 také 2. NEJLEPŠÍ KOLEKCI VÝSTAVY.

Letošní speciálka se konala jako tradičně pod taktovkou př. Gajdůška ve výstavní hale v Tečovicích u Zlína. Termín byl zvolen na 3. - 4.12.2016, což byl přece jen víkend poněkud nešťastný, jelikož se ve stejný termín konala i krajská výstava v Brně, kde jsem také chtěla něco málo vystavit. Nakonec jsem tedy musela svá zvířata rozdělit - 2 kolekce jsem vystavila v Tečovicích a 1 kolekci v Brně.
Celkem bylo vystaveno cca 350 kusů zakrslých králíků. Posuzování se ujali př. Kozubík, Bartal, Šitar a Peťa Supuka, kterému jsem zapisovala, šlo nám to skutečně od ruky a hotovi jsme byli ještě dlouho před ostatními posuzovateli, takže radost spolupracovat :))

Naše 2. vítězná kolekce výstavy oc. 383 body - Melothie's NADIM, NOCCIOLATA, HAMMER HEAD a HURRICANE

Naše výsledky - posuzovatelé posuzovali systémem abdc, každý tedy posoudil každého 4. králíka (tzn. každého jednoho králíka z kolekce posuzoval jiný posuzovatel).

1,0 Melothie's NADIM - 96 bodů
0,1 Melothie's NOCCIOLATA - 95 bodů
1,0 Melothie's HAMMER HEAD - 96 bodů
1,0 Melothie's HURRICANE - 96 bodů
kolekce 2+2 sourozenci oc. 383,0 bodu a 2. VÍTĚZNÁ KOLEKCE VÝSTAVY (na nejlepší kolekci nám chyběl zisk přesně 0,5 bodu - kolekce Zdiv př. Červinky)

1,0 Melothie's LIGHT MY FIRE - 96 bodů
0,1 Melothie's CHIA - 95,5 bodu
0,1 Melothie's IDRISSAE - 95,5 bodu
0,1 Melothie's KOKOSKA - 94,5 bodu
kolekce CHS (chovná skupina) oc. 381,5 body a ČESTNOU CENOU

Ocenění je skutečně úžasné a neskutečně si toho vážím. Ani ve snu by mě nenapadlo, že někdy dosáhneme takových krásných výsledků na speciální výstavě. Mé díky patří vyjma posuzovatelů také pořadatelům, kteří jako vždy zajistili velice pěknou a příjemnou výstavu a zejména všem přátelům a známým, se kterými jsem strávila skvělý den - dovolím si vypíchnout Jožku Klvače, Peťu Supuku a Marťu Hostovského - děkuji moc!

Další ročník speciálky by se měl v letošním roce konat pro změnu v Čechách, konkrétně v Novém Bydžově. Termín byl stanoven na 9. - 10.12.2017.
Informace, výsledky a fotky lze nalézt na webu klubu chovatelů zakrslíků - zakrslykralik.unas.cz (sekce Výstava 2016).

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.