Březen 2017

ZBíč vrh O1 - 2017

27. března 2017 v 13:57 | Lenka Zahorecová |  Aktuální vrhy
První letošní bílopesíkatý vrh je na světě. Jedná se o 3 mláďata a rodiče jsou samička vlastního odchovu Melothie's ZIRCONIA (95,5 bodů) a sameček z chovu předního slovenského chovatele a posuzovatele Peti Supuky PETER (95,5 bodu).

Jak se však ukázalo, oba rodiče mají recesivní alelu pro modrou barvu a jedno z mláďat je bílopesíkaté modré - to tedy nejspíš bude uvolněno k prodeji hned po odstavu, u jeho černých sourozenců uvidíme časem :)

Vrh O1 - cca 10 dní staré mláďataProč NE obilovinám?

12. března 2017 v 21:21 | Lenka Zahorecová |  Základní pravidla chovu zakrslých králíků
Článek uvádějící na pravou míru některé informace a fakta, týkající se stále aktuálnějšího tématu - a sice krmení bezobilnými granulemi a úplného vyloučení obilovin z králičího jídelníčku.

Ze své pozice dlouholetého chovatele zakrslých králíků a mimo jiné také studenta VFU, fakulty veterinárního lékařství mám opravdu aktivní zájem o nové směry a možnosti ve výživě králíků a zejména o jejich dopad ve faktické výživě - tedy to, jak působí na výživový stav konkrétního ušáka. Znám spoustu chovů, spoustu různých typů a způsobů krmení, mimo jiné spoustu věcí a komponent jsem měla možnost vyzkoušet i na svém chovu. Je přirozeně nutné zdůraznit, že králík je do určité míry velice tvárné zvíře, přivykne si na leccos a každému chovateli tedy může fungovat něco jiného. Naskýtá se však otázka - může to fungovat ještě lépe?

Především na sociálních sítích jsou bezobilné granule velkým tématem a diskuze o jejich vhodnosti / potřebnosti pro králičího mazlíka jsou na denním pořádku. Pokusím se tedy shrnout několik základních informací, proč jsou bezobilné granule nejlepší volbou pro králíka - domácího mazlíka.

Obrázek mluvící za vše :)